Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste obchody „Święta Policji” w Lubaniu

Data dodania: 27 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

26 lipca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji „Święta Policji” i obchodów 99 rocznicy powstania Policji Państwowej. Tegoroczną uroczystość swoim patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. 23 funkcjonariuszy powiatu lubańskiego awansowano na wyższe stopnie policyjne.

W Miejskim Domu Kultury w Lubaniu o godzinie 14:00 rozpoczęła uroczysta zbiórka z okazji „Święta Policji”. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendant Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, Starosta Lubański Walery Czarnecki, przedstawiciele samorządów lokalnych, sądu, prokuratury, służb mundurowych, emeryci policyjni oraz rodziny funkcjonariuszy.

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępca Komendant Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, a przybyłych gości przywitał w swoim przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu insp. Norbert Kurenda.

W swoim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za codzienny trud, sumienne wykonywanie obowiązków oraz zaangażowanie w służbie.

 

W tym roku na wyższe stopnie policyjne awansowało 23 funkcjonariuszy lubańskiego powiatu, z czego 2 w korpusie oficerów, 10 w korpusie aspirantów, 9 w korpusie podoficerów i 1 w korpusie szeregowym. Dodatkowo wyróżnienia otrzymało trzech pracowników Policji.

I Zastępca Komendant Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski wręczył nominację na stopień inspektora Komendantowi Powiatowemu Policji w Lubaniu insp. Norbertowi Kurendzie oraz na stopień nadkomisarza I Zastępcy Kondemnata Powiatowego Policji w Lubaniu nadkom. Przemysławowi Rudzik.

Podczas uroczystości władze samorządowe powiatu lubańskiego wyróżniły 16 funkcjonariuszy za szczególne zaangażowanie w służbie.

Ceremonia z okazji Święta Policji zakończyła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości nadkom. Piotra Pietrykowskiego.

 

st. asp. Magdalena Juźwicka

Galeria

Powiązane wiadomości