: 216781

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

W LUBANIU

UL. SIKORSKIEGO 4

59-800 LUBAŃ

TEL. 75 722 90 00 (DYŻURNY) FAX. 75 722 90 42

e-mail: dyzurny@luban.wr.policja.gov.pl, kpp@luban.wr.policja.gov.pl
Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Lubań...
Leśna
21.05.2015r.

Zarzuty dla podpalaczy

Leśniańscy policjanci zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o dokonywanie podpaleń. Wartość strat wyniosła co najmniej 11 tysięcy zł. Sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Teraz zajmie się nimi sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Lubań
19.05.2015r.

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

W okresie wiosennym i letnim wzrasta liczba kradzieży rowerów. Niestety często dzieje się tak dlatego, że zapominamy o odpowiednim zabezpieczeniu naszej własności. Lubańscy policjanci apelują o szczególną ostrożność przy pozostawianiu rowerów w miejscach ogólnie dostępnych oraz o przechowywanie ich w pomieszczeniach zamkniętych.

więcej »»
kraj
18.05.2015r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

więcej »»
kraj
16.05.2015r.

Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu